KONST / Litografier / Färglitografi 10562410
*
nr 1056 2410
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), HC-upplaga, motivet: 30x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 18:08:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 19:32:04
1
Vinnande bud
19/9 18:03:34
2
600 kr
19/9 18:03:34
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
*
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oskar Bergman
nr 1056 2410
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), HC-upplaga, motivet: 30x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 19:32:04 | 1 | Vinnande bud |
19/9 18:03:34 | 2 | 600 kr |
19/9 18:03:34 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk mÃ¥lare och etsare.Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35